Of je nu zelf deelneemt aan onze Berrefonds RUN of niet, dit stukje van de website is vandaag the place to be. π Volg de lopers op de voet, ontdek een massa wandelaars Γ©n geniet mee van onze posts op sociale media. Onderaan deze pagina kan je aan het einde van de dag de volledige rangschikking van onze lopers vinden, spannend!
Onze lopers
473 moedige lopers hebben zich op voorhand ingeschreven voor onze Berrefonds RUN. Ze koppelen hun tocht aan ‘Racemap’ en dankzij die applicatie kan jij hier alle lopers live volgen.
De rangschikking
Omdat een beetje competitie wel leuk kan zijn, kan je hieronder de prestaties van onze lopers volgen nadat ze hun tocht hebben afgerond. Wie wint er dit jaar ons virtuele klassement ? Spannend!
Onze wandelaars
Maar liefst 2059 wandelaars zetten op zondag 5 juni hun beste beentje voor. Elke wandelaar geven we met veel plezier een plekje op onze kaart.
In Puurs-Sint_Amands en Kortrijk worden vandaag nog heel wat extra wandelaars verwacht op onze twee eventlocaties!
Voel je verbonden met elkaar en met al die prachtige kindjes!
Geniet mee!
Alle lopers en wandelaars hebben beloofd om massaal foto’s en filmpjes te delen op hun sociale media en het Berrefonds te taggen. π We proberen in de loop van de dag zoveel mogelijk foto’s op onze eigen feed te verzamelen en geven je hieronder een voorproefje. Maar om de hele dag live te volgen, neem je ook best even een kijkje op Facebook of Instagram
Doe nog mee!
Was je te laat om in te schrijven en wil je toch nog deel uitmaken van de magie van onze Berrefonds RUN?
Dat kan nog op drie manieren:
- Ga naar onze Eventlocaties in Kortijk of Puurs-Sinds-Amands en koester samen met ons herinneringen.
- Maak op zaterdag 5 juni een loop- of wandeltocht in je eigen buurt en voel je verbonden met alle andere deelnemers aan de Berrefonds RUN.
- Sponsor onze moedige lopers en wandelaars! Hier kan je alle acties vinden die (groot)ouders hebben opgezet ter ere van een kindje* in hun hart. Wil je graag alle kindjes Γ©n de werking van het Berrefonds steunen? Dat kan via deze actie. Giften vanaf 40 EUR zijn fiscaal aftrekbaar. We zijn jullie ontzettend dankbaar want alle giften zijn broodnodig om te kunnen blijven bestaan!

π€ Warme workshop voor broertjes en zusjes π€
We organiseren een liefdevolle workshop speciaal voor kinderen die een broer* of zus* missen.
Op dinsdag 17 februari toveren we ons Koesterhuis Hasselt om tot een knuffelfabriekje.
π§΅ De kinderen kunnen, samen met hun ouder(s), een knuffelvriendje naaien
π¨βπ©βπ§ Ouders mogen meehelpen en onze lieve vrijwilligers staan ook paraat met naaimachine en draad.
π Dinsdag 17 februari
β° 13u β 16u
π Koesterhuis Hasselt
Zien we je daar? Inschrijven kan via ap.lc/KQpYE … Bekijk meerZie minder
0 ReactiesComment on Facebook
πΈKoestervraagπΈ
Niets zo sterk als lotgenoten die elkaar inspireren, steunen en helpen. Ook deze week delen we weer een vraag die we toegestuurd kregen:
‘Wat kan je ouders die een kind* missen, wensen op bijzondere dagen? (Nieuwjaar, verjaardag kind*, …)’
Heb jij ook een vraag die je graag (anoniem) stelt aan onze community?
Check dan even hier π
berrefonds.be/koestervragen/
#berrefonds #hetrouwtinjou … Bekijk meerZie minder
20 ReactiesComment on Facebook
Verjaardag kind* zeker niet onopgemerkt laten passeren. Iets in de trent van; ik wens dat jullie vandaag naam*’s nabijheid extra hard kunnen voelen. Dikke vlinderkus.
Voor het nieuwr jaar voelde de beste wensen het meest gepast. Gelukkig voelde dat nog niet echt. Voor een jaardag is het denk ik fijn dat mensen laten weten dat ze aan jou en je kindje denken.
Gewoon laten weten dat je aan hen denkt en er voor hen bent. Dat je hun kind niet vergeet.
View more comments
Ook in februari organiseren we verbindende workshops in onze 3 Koesterhuizen voor (groot)ouders die een kindje missen β¨
π vrijdag 13 februari – Koesterhuis Hasselt – Workshop Aquarel
Inschrijven via ap.lc/okjuH
π vrijdag 13 februari – Koesterhuis Kortrijk – Worskhop Bloempot met Kintsugi
Inschrijven via ap.lc/dEpLJ
π vrijdag 20 februari – Koesterhuis Antwerpen – Workshop Punniken
Inschrijven via ap.lc/XOdhd
π zaterdag 28 februari – Koesterhuis Kortrijk – Workshop decoratieve bladeren
Inschrijven via ap.lc/wcXOE … Bekijk meerZie minder
Message Page
0 ReactiesComment on Facebook
π Boeken om te koesteren π
Wist je dat je in elk Koesterhuis een goed gevulde boekenkast kan terugvinden? Want boeken kunnen woorden geven aan rouw, gemis en emoties na het verlies van een kind. Vanaf dit jaar zetten we elke maand enkele boeken in de kijker.
Alle boeken zijn uit te lenen in onze Koesterhuizen in Antwerpen, Hasselt en Kortrijk. π€
πDOOD ZIJN, IS DAT VOOR ALTIJD?
βWat is een begrafenis?β βKan je spelen in de hemel?β βHoe troost ik mijn
mama of papa als die zoveel verdriet hebben?β
Kinderen hebben zoveel vragen over doodgaan, zeker na het verlies van een broertje, zusje of klasgenootje.
Dit boek biedt een grote hulp om deze vaak moeilijke vragen te beantwoorden en het gesprek met kinderen aan te gaan. Het is immers erg belangrijk dat kinderen de
dood proberen te begrijpen en niet blijven zitten met vragen waar ze dan soms zelf
eigen antwoorden op verzinnen. Praten over de dood is troostend, dat geldt voor
kinderen evenzeer als voor ons volwassenen. En je hoeft niet zelf alle antwoorden te hebben, laat literatuur je hierbij helpen. Dit boek van Lies Scaut kan een grote hulp zijn voor ouders en leerkrachten.
πRAUWE ROUW
Rouw is niet netjes. Het is niet afgerond, niet controleerbaar, niet iets waar je βdoorheenβ gaat om het achter je te laten. Rouw is rauw; het schroeit, schraapt, en echoot in de leegte die achterblijft waar ooit aanwezigheid was.
In de intieme dichtbundel Rauwe Rouw neemt Consuela Hendriks je mee in de ongefilterde werkelijkheid van verlies. Na het overlijden van haar dochter, kort voor haar eerste verjaardag, vond ze in woorden een anker. Niet om het verdriet kleiner te maken, maar om het bestaansrecht te geven.
πEEN HUISJE IN MIJN HART
Een prentenboek van Laure Erens voor jonge kinderen die een broertje of zusje moeten missen.
Aan de hand van zachte illustraties en rijmende taal, toont het boekje dat een
overleden broertje of zusje altijd bij jou is, in je hart en in alles wat je doet.
Dit boekje kan ouders helpen het gesprek aan te gaan met hun jonge kinderen over
broer of zus en woorden te geven aan een thema waar soms nog weinig woorden
voor zijn op die leeftijd.
#boekindekijker #berrefonds #hetrouwtinjou … Bekijk meerZie minder
0 ReactiesComment on Facebook
π©· Koesterworkshops On Tour π©·
Naast de koesterworkshops in onze eigen koesterhuizen, hebben we ook het project ‘Koesterworkshops on tour’. Deze workshops worden gehost door lokale besturen, en inhoudelijk begeleid door warme vrijwilligers van het Berrefonds.
π Wil je ook graag een Koesterworkshop in jouw buurt bijwonen? π
Bekijk dan hier alle data en locaties voor de komende workshops.
Schrijf je in voor de workshop ‘stempels maken’ in Deinze op 16/01 via deze link: ap.lc/npPfK
Schrijf je in voor de workshop ’totebag borduren’ in Bierbeek op 22/1 via deze link:
ap.lc/YQmeQ
Schrijf je in voor de workshop ‘stempels maken’ in Leuven op 10/2 via deze link:
ap.lc/EAQZt
Wil je als lokaal bestuur zelf een koesterworkshop organiseren? Neem dan hier een kijkje: ap.lc/zFpBh … Bekijk meerZie minder
0 ReactiesComment on Facebook
πΈKoestervraagπΈ
Niets zo sterk als lotgenoten die elkaar inspireren, steunen en helpen. Ook deze week delen we weer een vraag die we toegestuurd kregen:
‘Hoe gaan jullie om met de verjaardag van jullie sterrenkindje? Wat doen jullie om deze verjaardag te vieren/eren. Ook naar broers of zussen toe. ‘
Heb jij ook een vraag die je graag (anoniem) stelt aan onze community?
Check dan even hier π
berrefonds.be/koestervragen/
#berrefonds #hetrouwtinjou … Bekijk meerZie minder
45 ReactiesComment on Facebook
Wij laten elk jaar een ballon in de lucht voor Aimée en koop als " cadeau" elk jaar iets via boven de wolken of Berrefonds. Voor ons altijd wel een " rare" dag want onze oudste dochter is op dezelfde dag jarig. πβ€οΈ
Wij laten elk jaar een bloemstukje maken om op zijn grafje te zetten. En dan ga ik samen met mijn dochter hem een bezoekje brengen. Bewust onder ons tweetjes (we zijn een nieuw samengesteld gezin). Meestal zijn we die periode op vakantie. Een bewuste keuze, om thuis niet te zitten treuren. Dus we doen dit ook een paar dagen ervoor of erna
Als het weer het toelaat, ga ik smorgens te voet naar Scherpenheuvel. Daarna vieren we het ongeveer op dezelfde manier als velen hier. Taartje, ballonnen, decoratie aan het grafje en daarna nog iets leuks met zijn broertje.
View more comments
π Kalender JANUARI – FEBRUARI π
Heb je nood aan een Koesterbabbel? Kom je graag langs in een Koesterhuis of heb je behoefte om lotgenoten te ontmoeten? Wil je op een andere manier in verbinding komen met je kindje(s)* tijdens een workshop? Meer info vind je terug in de kalender op onze website: berrefonds.be/kalender/
#berrefonds #hetrouwtinjou … Bekijk meerZie minder
0 ReactiesComment on Facebook
πΈ Grootoudernamiddag πΈ
Ook grootouders die een kleinkind missen kunnen nood hebben aan lotgenotencontact. Je mist immers niet enkel een kleinkind, je ziet ook je eigen kinderen in intens groot verdriet.π
We nodigen jullie uit op onze grootoudernamiddag, een warme plek waar jullie elkaar kunnen ontmoeten, herinneringen kunnen delen en samen kunnen praten over jullie allerliefste schatten die zo gemist worden.
βοΈ Er is tijd voor een gezellige babbel, een stukje taart en een tasje koffie/thee
π Vrijdag 23 januari van 13u – 16u in Koesterhuis Antwerpen
π Inschrijven via forms.gle/Nhp5WmPqUseg4EmW6
π Vrijdag 30 januari van 13.30 – 16.30 uur in Koesterhuis Kortrijk
π Inschrijven via ap.lc/HqjXS … Bekijk meerZie minder
5 ReactiesComment on Facebook
Heel goed initiatief maar te ver voor onsππ
Dank u wel anja
View more comments
Binnenkort organiseren we drie verbindende workshops om even stil te staan bij waar soms geen woorden voor zijn.
π Thee Workshop op 24/01 in Koesterhuis Kortrijk.
π Workshop sleutelhangers maken in macramΓ© op 27/01 in Koesterhuis Hasselt.
π Workshop Kintsugi op 06/02 in Koesterhuis Antwerpen
Je hoeft niets te kunnen of te weten, alleen jezelf mee te brengen. Zien we je op 1 van deze workshops?
Meer info & inschrijven via de links in bio β¨ … Bekijk meerZie minder
2 ReactiesComment on Facebook
Heleen Mestdagh en Jonathan Brijssinck ββ
Ineke Verstraeten